Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Jedrenje: PIJK Hijena - Maškarana Regata Brkolana 2018
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: Jedrenje: PIJK Hijena - Maškarana Regata Brkolana 2018

Jedrenje: PIJK Hijena - Maškarana Regata Brkolana 2018 6 months, 2 weeks ago #3192

'Maškarana Regata Brkolana 2018' spektakularna je i po mnogo čemu jedinstvena sportska manifestacija koju smo u hvale vrijednoj organizaciji Prvog Ilegalnog Jedriličarskog Kluba 'PIJK Hijena', uz turbo zajebanciju i par excellence kulinarsku ponudu te naravno neizostavnu poplavu svakakvih vatrenih voda i ostale raznovrsne pijače, mi ekipa ludo proživjeli 28.01.2018 od ranog jutra pa sve do kasnog mraka i još kasnije noći.

Jedrenje: PIJK Hijena - Maškarana Regata Brkolana, 28.01.2018 Pula

Inspiriran primitivnim instinktivnim prirodnim zovom, tijekom nedavnih 'Jesenja Regata 2017' i 'Regata Hrabri Momci I Momke 2017' iskazao sam veliko zalaganje i bespoštedni trud:

Iskusna posada 'Linđa' - najseksi broda u ovim krajevima - znalački je to prepoznala te mi je neki dan, po sad već uhodanoj praksi, moj bruder Konto opet poslao šturi SMS s dvije brojke gdje i kad se trebam pojaviti. I eto me, a u donjim redovima evo i priče kako se to sve, u prijateljskom duhu, strašno dobro odvijalo. Kad probiješ standardne okvire i fuckirneš ustaljene stereotipe, da da život se za razliku od smrtno dosadne konvencionalnosti može upravo tako, strašno dobro živjeti ili ti baš kao što i na samom plakatu najavi 'Maškarane Regate Brkolane 2018' kristalno jasno stoji: "Raduj se neumjereno"!

Nađosmo se dakle mi ekipa s Linđa rano ujutro tog 28.01.2018.
Bijele radničke tute, šarene perike, brkove, maske i ostale rekvizite sve smo to navukli na sebe razrađujući do zadnjih detalja našu fairplay taktiku kako i ovog puta ščepati pobjedu na jedriličarskoj regati.

Mi posada broda Linđo sjurit ćemo se na 'Maškaranu Regatu Brkolanu 2018' ni manje ni više nego vremeplovom direkt iz daleke budućnosti s 'Maškarane Regate Brkolana 2028'. Na taj način, unaprijed znajući šta je 'in' a što ne, šta se sve navodno smije a šta ne smije, prosto ćemo hihihi pomesti konkurenciju...

Rijetko viđeni humor pao je već na samom početku kad smo uletili u mesnicu u nabavu hrane kojom ćemo se razbiti tog popodneva. U vječnom sjećanju ostat će mi razrogačena mesarova faca kad smo Konta, dok mu je pružao novčanicu od 500 kuna, upitali je li to jedna od onih maloprije svježe tiskanih u radioni hahaha

U 10.00h smo se u sportskoj lučici Delfin našli skupa s brojnim ostalim Hijenama na učoporavanju za 'Maškaranu Regatu Brkolana 2018'.

Ko kavicu, ko sok, ko vino, ko rakiju, uz viceve i vesele štorije nastojali smo skupiti što više hrabrosti za predstojeća spuštanja hijenskim karićem po podužoj strmini što tamo od ceste za Verudelu vodi dole tik do same kafane. Nadzvučna brzina koju je uz golemu buku postizao zaista originalni karić Prvog Ilegalnog Jedriličarskog Kluba 'PIJK Hijena', i mene je dobrano oznojila - do te mjere da sam si na pola nizbrdice od prpe pregrizao pola brka.

Poslije smo svi skupa krenuli prema jedrilicima pomalo isploviti u avanturu u kojoj će nas, kako se poslije pokazalo, more pristojno izvaljati. Hodajući dakle prema brodovima, naiđoh i na ovaj kraljevski tron u nečijoj barci kojeg jednostavno nisam mogao neuslikati:

Last Edit: 6 months, 2 weeks ago by administrator.

Re: Jedrenje: PIJK Hijena - Maškarana Regata Brkolana 2018 6 months, 2 weeks ago #3193

Startna se linija isto kao i prošlih puta protezala zamišljenom crtom Pješčana uvala, marina Veruda, hotel Histria, Bunarina. Startna se pak procedura odigrala sljedećim redoslijedom: 5 minuta narančasto hijensko rotaciono svjetlo zelene boje, 4 minute izvođenje himne PIJK-a Hijene u live blok flautnoj izvedbi, 1 minuta neumjerene radosti te potom start 'Maškarane Regate Brkolana 2018' uz zvukove tetrijebove trube i veselo klicanje zakrabuljanih jedriličara:

Regata kao sama regata odvijala se oko dvije bove na početku i dnu Vinkuranske vale, a broja okreta oko njih uopće se ne sjećam - no čini mi se da ih je bilo više od predviđeno nagađanih 3.
U zadivljujućem prizoru, 'Maškaranoj Regati Brkolana 2018' odjednom su se na opće iznenađenje svih, u vidu prave šume jedara klase Optimist i Laser - pridružili mnoštvo namaškariranih klinaca i klinceza:

Iscrpljeni uloženim naporima, po završetku regate svi smo se nekako dogegali do Fratarskog otoka željni uživanja u šlagu na vrhu torte: neizmjerna zabava, neumjereno radovanje svih maškara, ubijanje ićem i pićem, najbolja mjuza em rock em pop em zabavne orijentacije uživo svirana i pjevana kroz performanse brkatih izvođača, a sve to uz nezaobilazno hvalisanje, šepurenje i prenapuhavanje jedriličarskih vještina i majstorija:

Kako se Fešta odužila, tako je i sunce zašlo. Dodjela nagrada održana je uz isijavanje blještavila totalno nabrijane atmosfere. Većinu nagrada pokupila je ekipa Pčelica, meni je pak uručena ona za najvišlju masku dok mi za upamtiti sve ostalo nije u glavi preostao ni jedan jedini bajt slobodno memorije hahaha

I tako se pri mrklom mraku mi brkati ljudi i ljudice vratismo nazad usidriti uokolo sportske lučice Delfin. No ne, to nije gotovo, avanturi 'Maškarana Regata Brkolana 2018' ovdje nipošto nije kraj. Naj naj najizdržljiviji čovjeki i čovjekice ostali smo u duge duge najkasnije noćne sate proživjeti, ili bolje reći preživjeti, totalnu štalu... Nanovo se jelo i pilo, te se opet sviralo i pjevalo da pucaju glasnice - toliko da se veselje nadaleko orilo...

Iza nas sve je ostalo čisto bez ijednog traga ikakve prljavštine

Re: Jedrenje: PIJK Hijena - Maškarana Regata Brkolana 2018 6 months, 2 weeks ago #3194

Na donjim linkovima mogu se pogledati i/ili skinuti video zapisi ovogodišnje maškarane regate 'Brkolana' kluba PIJK Hijena:

Video 1: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 2: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 3: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 4: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 5: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 6: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 7: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 8: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 9: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018

Video 10: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 11: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 12: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 13: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 14: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 15: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 16: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 17: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 18: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 19: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018

Video 20: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 21: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 22: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 23: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 24: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 25: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 26: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 27: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 28: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 29: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018

Video 30: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 31: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 32: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 33: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 34: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 35: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 36: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 37: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 38: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 39: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018

Video 40: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 41: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 42: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 43: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 44: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 45: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 46: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 47: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 48: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 49: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018

Video 50: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 51: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 52: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 53: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 54: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 55: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 56: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 57: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 58: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 59: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018

Video 60: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 61: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 62: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 63: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018
Video 64: PIJK Hijena - Brkolana, Maškarana Regata 2018

Re: Jedrenje: PIJK Hijena - Maškarana Regata Brkolana 2018 6 months, 2 weeks ago #3195

(klikni na sliku za veću sliku)

(klikni na slike za veće slike)

Re: Jedrenje: PIJK Hijena - Maškarana Regata Brkolana 2018 6 months, 2 weeks ago #3196

Re: Jedrenje: PIJK Hijena - Maškarana Regata Brkolana 2018 6 months, 2 weeks ago #3197

Time to create page: 0.30 seconds